Ekonomik Genel Durum

Ekonomik Genel Durum

Fakültemiz konferans salonunda gerçekleşen "Ekonomik Genel Durum" başlıklı seminere, Kocaeli Üniversitesi'nden Prof. Dr. Faik Çelik, konuşmacı olarak katıldı. Fakültemiz ve DPÜ Tarih Birliği Topluluğu tarafından düzenlenen seminere Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın, İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Naci Erarslan, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik, İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Refik Küçükkağnıcı ve Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhami Aydın'ın yanı sıra Fakültemiz personelleri ve öğrencileri katılım sağladı. 

Seminerde konuşmacı Prof. Dr. Faik Çelik, ekonomik durumun genel analizi, ekonomik bağlamda mevcut ve gelecekteki eğilimler, yatırımlar, döviz kurlarındaki dalgalanmalar, enflasyon ve piyasadaki belirsizlikler, pandeminin ekonomiye etkileri gibi konularda bilgiler verdi. 

Seminer sonunda, Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Boz değerli katkıları için Prof. Dr. Faik Çelik'e teşekkür belgesi ve günün anısına hediye takdiminde bulunarak teşekkürlerini ifade etti. 

 

Son Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2023, Cuma