Mesnevi‘den Pedagojik Telkinler

Mesnevi‘den Pedagojik Telkinler

Fakültemiz konferans salonunda gerçekleşen "Mesnevi'den Pedagojik Telkinler" başlıklı seminere, Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Süleyman Doğan, konuşmacı olarak katıldı. Fakültemiz ve DPÜ Tarih Birliği Topluluğu tarafından düzenlenen seminere Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın, İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Naci Erarslan, Cumhuriyet Başsavcısı Hami Can, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik, İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan ve Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhami Aydın'ın yanı sıra Fakültemiz personelleri ve öğrencileri katılım sağladı. 

Seminerde konuşmacı Prof. Dr. Süleyman Doğan, Mesnevi'de yer alan pedagojik incelikleri, Mesnevi'nin eğitimdeki yeri ve potansiyeli, Mesnevi'nin içsel anlamlarını günümüz eğitimine uyarlamak konusunda kapsamlı bir perspektif sundu. Bunun yanı sıra Doğan, Mesnevi'nin öğretilerini öğretim stratejilerini güçlendirmek ve öğrenci motivasyonunu artırmak için nasıl kullanılabileceğine yönelik bilgiler verdi. 

Seminer sonunda, Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Boz değerli katkıları için Prof. Dr. Süleyman Doğan'a teşekkür belgesi ve günün anısına hediye takdiminde bulunarak teşekkürlerini ifade etti. 

Son Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2023, Cuma