Fakültemizde Mezuniyet Heyecanı

Fakültemizde Mezuniyet Heyecanı

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi mezuniyet törenimiz, DPÜ Tavşanlı Yerleşkesi'nde, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu ile birlikte, 14.07.2021 tarihinde saat 15.00'te yapıldı. Törene, yerel yönetim, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, akademik ve idari personelimiz ile çok sayıda öğrenci ve öğrenci yakınları katıldı.

Pandemi tedbirleri gözetilerek yapılan törende, kampüsümüzde bulunan birimler adına Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Prof. Dr. İsmet ÇELİK konuşma yaparak, öğrencilerimize bundan sonraki hayatları için tavsiyelerde bulunup başarılar diledi. Prof. Dr. Çelik okullar hakkında bilgi vererek öğrencilerimize gelecek yaşamlarında problem üreten değil çözüm üreten insanlar olmaları; milli birlik ve beraberlik duygularından asla taviz vermemeleri tavsiyelerini iletti.

Tavşanlı Yerleşkemizde düzenlenen törene dekan yardımcılarımız Dr. Öğr. Üyesi Harika Özkan ve Dr. Öğr. Üyesi Kansu Gençer, akademik ve idari personellerimiz, öğrencilerimiz ve aileleri katıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlayan törende katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Uğur Ceylan, şunları söyledi:

“Öncelikli olarak bu zor koşullarda dahi eğitim öğretimin aksamadan devam etmesi ve ortaya çıkabilecek olumsuzlukların hızlı bir şekilde bertaraf edilmesi için bütün desteğini bizlere sunan Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal Hocamıza ve Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Ağca Hocamıza teşekkürlerimi sunarak konuşmama başlamak istiyorum.

Sevgili gençler, eğitim hayatınızın bir dönüm noktasını burada birlikte yaşıyoruz. Unutmayın, her bir son, aslında yeni bir başlangıçtır. Bizler burada sizleri dört yıl boyunca bilimin ışığında harmanladık ve iş hayatına hazırladık. Bugün burada eğitim hayatınızın bir aşamasını daha sonlandırıyoruz ancak, bugünden sonra sizin için iş hayatında yeni bir dönem başlayacak ve biz hocalarınız olarak hayatınızın bundan sonraki aşamasında da yanınızda olmaya devam edeceğiz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

Hocaların konuşmalarının ardından Fakültemizi birinci sırada bitiren Turizm İşletmeciliği Bölümü öğrencimiz Nazlı Sümeyra Akkuş katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı ve fakülte kütüğüne 2020-2021 Akademik Yılı Birincisi olarak ismini çaktı. Ardından bölümlerini ilk üç sırada bitiren öğrencilerimiz sahneye davet edilerek elde ettikleri başarılar Üniversitemiz tarafından ödüllendirildi.

Törenin sonunda mezuniyet belgelerini alan öğrencilerimiz şarkılar ve marşlar eşliğinde keplerini atarak mezuniyetlerini doyasıya kutladılar.

Törenimize katılan bütün katılımcılara teşekkür ederiz.

Son Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2021, Salı