Aizanoi Antik Kenti ve Dumlupınar Şehitliği Gezisi

Aizanoi Antik Kenti ve Dumlupınar Şehitliği Gezisi

23 Mayıs 2022 Pazartesi günü TUBİF’in dönem sonu Gençlik Gezisi düzenlendi. Fakülte öğrencilerimiz Aizanoi Antik Kenti ve Dumlupınar Şehitliği’ne giderek hem Anadolu’nun en iyi korunmuş Zeus tapınağını hem de Kurtuluş Savaşı’nın büyük zaferinin kazanıldığı yerleri ve anıtları ziyaret ettiler. 

Tavşanlı Belediyesinin de “Kuruluş ve Kurtuluşun Merkezinden Çanakkale Ruhu ile 2023 Türkiye‘sine Kültür, Sanat, Spor Faaliyetleri” kapsamında seminer biletli gezi ile taşımacılığı üstlendiği gezimize Aizanoi’de kazı çalışmalarını yürüten üniversitemizin kazı başkan yardımcısı Fikret Aksoy, hem eğlenceli hem bilgilendirici rehberliğiyle antik kentteki tüm tarihi alanlar hakkında bilgi verdi. 

Ardından Dumlupınar Şehitliği’ne giden öğrencilerimizi Dumlupınar Belediye Başkanı Şemsettin Akağaç karşılayarak bir yemek verdi. Atatürk Karargah Evi Müze Müdürü Yunus Yeşilpınar’ın rehberliğinde müze gezisi, Şehitlik ile Zafertepe Anıtı ziyaretleri gerçekleştirildi. Günü tarihi ve kültürel açıdan dolu dolu geçiren öğrencilerimize güzel bir dönem sonu hatırası kaldı.
Son Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2022, Salı