Rafet Chef’den Fakültemize Ziyaret

Rafet Chef’den Fakültemize Ziyaret

Türkiye Aşçılar Federasyonu Milli Takımlar Direktörü de olan Rafet İNCE ve Kütahya Seramik yöneticisi Eser ÇETİNTAŞ fakültemizi ziyaret ederek, yeni açılan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü akademisyenleri ve öğrencileriyle bir araya geldi.

Etkinlik kapsamında önce öğrencilerle buluşan Rafet Chef, öğrencilere deneyimleri hakkında bilgi verdi. Ülkemizin gastronomi alanında en önemli sıkıntısının akademisyen eksikliği olduğunu dile getirerek, öğrencilerden okul bitince bu alanda akademik kariyer yapmalarını rica etti. Yaşam amacına da değinen Rafet Chef, toplum olarak hayallerimizi hedefe çevirememenin sıkıntısını yaşadığımızı belirtti.

Seminer sonrası Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet AĞCA yaptığı teşekkür konuşmasında, Rafet Chef’in ve Kütahya Seramik yöneticisi Eser ÇETİNTAŞ Hanımefendi’nin okulumuzu ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kendisini okulumuzda tekrar ağırlamaktan onur duyacaklarını ifade ettiler. Fakültemiz adına yaptıkları ve yapacakları katkılar nedeniyle teşekkürlerini ilettiler.

Daha sonra Rafet Chef’e Tavşanlı ilçesinin yöresel lezzetlerinden oluşan ikramlar yapıldı. Gastronomi bölümünün geleceği ve yapılabilecek işbirlikleri hakkında istişarelerde bulunuldu.

En kısa zamanda tekrar okulumuza geleceğini ifade eden Chef  Rafet İNCE, son derece güzel ağırlandığını ifade ederek, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet AĞCA’ya, akademisyenlere ve idari personele teşekkürlerini ifade etti.

Son Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, Salı