Turizm İşletmeciliği

Turizm İşletmeciliği Bölümü

Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu bünyesinde 2015 yılında ilk öğrencilerini alan bölüm, Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi bünyesinde 2018 yılından bu yana eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Bölümümüzün amacı, turizm konusunda uzmanlaşmış, yabancı dil seviyesi yüksek ve uluslararası düzeyde turizmle ilgili yenilikleri takip eden yönetici adayları yetiştirmektir. Bölümümüzün ders müfredatı sektörün öncelikli gereksinimlerini dikkate alarak hazırlanmıştır. Bölümümüz ayrıca sektörde ortaya çıkan değişimleri göz önüne alarak geliştirilmekte ve mesleğinin gerektirdiği uygulamalı alan çalışmalarına yer vermektedir. Turizm sektörünün diğer temel disiplinler ile ilişkisini de sağlayarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Turizm İşletmeciliği Bölümü olarak sektör-akademi işbirliğine önem vermekteyiz. Bu açıdan sektörde önde gelen yöneticilerin veya alanında uzman kişilerin deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşmaları adına aktiviteler düzenlemekteyiz. Öğrencilerimizi gezi faaliyetleriyle sektörün önemli destinasyonlarına götürmekte ve turizm destinasyonlarını tanımalarına yardımcı olmaktayız.

Turizm İşletmeciliği Bölümü Misyonu:

Öğrencilerimizin öncelikli olarak sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir turizm kapsamında turizmin gelişmesine katkı sağlamaları, turizm sektörü için gerekli bilgi ve deneyimlere ulaşmalarıdır. Turizm sektörünün gerektirdiği etik değerlere sahip bireyler yetiştirmektedir. Turizm İşletmeciliği Bölümü, bu hedefler doğrultusunda en seçkin akademisyen, uzman ve öğrencileri verimli bir ortamda bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Turizm İşletmeciliği Bölümü Vizyonu:

Turizm İşletmeciliği Bölümü uluslararası alanda akademik başarıları ve yüksek eğitim kalitesiyle tanınan bir eğitim kurumu olmayı hedefleyerek, toplumun genel refahına, etik ilkelerine ve gelişimine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

 

Son Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, Pazartesi